Відмінності між Chianti та Chianti Classico

Chianti є одним з найвідоміших італійських вин в світі. Також це слово є одним з найпопулярніших Італійських слів за межами Італії, на ряду з такими фаворитами як: піца та паста. Давайте ж уважніше подивимося на це Італійське вино і з’ясуємо в чому різниця між Chianti та Chianti Classico. І найголовніше, чому вино Chianti та регіон Chianti є одними з найвідоміших в світі.

Пологі пагорби, оливкові гаї, каштани і високі кипариси, які лежать розкидані серед сіл, побудованих з каменю: це класичний образ регіону Chianti і частіше всього всієї Тоскани.

Винне господарство Viticcio розташоване в самому серці регіону Chianti Classico, що в свою чергу знаходиться в центрі більшої території Chianti. Ці дві назви – Chianti та Chianti Classico два різних регіони і два різних різновиди вина.

Взагалі регіон Chianti охоплює велику ділянку землі по всій провінції Флоренція і Сієна. Ви могли чути «флорентійської Chianti» і «Сієна Chianti. Проте Chianti Classico є меншою за площею, ніж Chianti, і це сама історична та традиційна територія для створення такого роду вина. Здавна тут ростуть кращі виноградники.

Обидва вина Chianti та Chianti Classico зроблені в основному з традиційного червоного винограду Тоскани: Санджовезе (який також є одним з найбільш важливих сортів винограду в усій Італії). Вино Chianti виготовляється з використанням щонайменше 70% цього сорту, тоді як Chianti Classico встановлює планку на рівні 80%; решта суми в обох винах може складатися з міжнародних сортів, таких як Каберне Совіньон, Мерло, Канайоло або Колорін; або може бути зроблено з 100% Санджовезе.

300 років Chianti Classico

Розмежування регіонів Chianti та Chianti Classico бере свій початок від офіційного указу Дьюка Козіма III де Медічі в 1716 році коли він чітко визначив території в межах яких могло вироблятись одне з найстаріших вин в Італії. Це означає, що в 2016 році Chianti Classico відсвяткувало свою 300-ту річницю!

В ті часи «Classico» означало «перший», «оригінал». Вино Chianti Classico може бути зроблено тільки в цьому більш обмеженому регіоні, між Флоренцією і Сієною, що була визначена люб’язністю Великого Герцога.

Цей регіон старше і вважається більш пристижнішим через більш високу якість вина, що народжується з винограду вирощеного на цих пагорбах. Таким чином вина Chianti  від Viticcio є справжнім Chianti Classico. І дійсно, виноробне господарство Viticcio знаходиться біля одного з головних винних міст регіону Chianti Classico – Греве – ін – К’янті.

Крім того, існують три різних рівнів Chianti з більш строгими вимогами до місця їх виробництва та витримки. Починаючи з нижньої частини піраміди Chianti до верхівки:

Chianti Classico –  Viticcio Chianti Classico  DOCG

Chianti Classico Riserva – Viticcio Chianti Classico Riserva DOCG

Chianti Classico Gran Selezione – Viticcio Prunaio Gran Selezione Chianti Classico DOCG

Останні новини